برخی مواقع این سوال پیش می آید که چرا در مدراس زبان خارجی نیز تدریس می شود، و اینکه چرا مدرسه دوزبانه گزینه خوبی هست؟ با دلیل زیر به این پرسش ها پاسخ داده خواهد شد.

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است

کلاس های یادگیری زبان معمولا با انواع بازی ها و فعالیت ها همراه است. تکرار و تمرین در یادگیری زبان ضروری است، بنابراین بازی هایی که نیاز به تکرار زیادی دارند، مانند Lotto، Simon Says و Whispers Chinese ایده آل هستند. این بازی ها و فعالیت ها باعث جذابیت یادگیری زبان برای کودکان می گردد.

بهتر است زودتر شروع شود

دانش آموزان دبستانی برای یادگیری زبان جدید بسیار آماده هستند. گوش های حساس آنها کمک می کند تا صداهایی که برای بزرگترها سخت تر است را بهتر بشنوند و راحتتر و بهتر از بزرگترها لغات جدید را تلفظ کنند.از یادگیری زبان همراه با بازی لذت می برند وخیلی سریع تر از بزرگسالان مفاهیم را می آموزند.

اعتماد به نفس را توسعه می دهد.

کودکان وقتی می توانند کلماتی به زبان دیگر بگویند احساس موفقیت وشادمانی می کنند انگار که معمایی را حل کرده اند. یادگیری زبان همچنین فرصتی برایشان ایجاد می کند تا بتوانند با مخاطب ارتباط برقرار کنند. این باعث افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس دانش آموزان می شود و مهارت های میان فردی آن ها را توسعه می دهد.

رشد روانی کودکان را تقویت و تقویت می کند

مطالعات بین المللی به طور مکرر نشان داده است که یادگیری زبان خارجی مهارت های تفکر انتقادی، خلاقیت و انعطاف پذیری ذهن را در کودکان افزایش می دهد. دانش آموزانی که یک زبان خارجی یاد می گیرند، هم در آزمون های کلامی و هم ریاضی عملکرد بهتری دارند. یادگیری یک زبان خارجی در واقع باعث افزایش چگالی ماده خاکستری در مغز و تعداد سیناپس هایی که بخش هایی از مغز را به هم متصل می کنند می گردند.

درک کودکان از زبان مادریشان هم را بهبود می بخشد

از طریق مطالعه زبان خارجی، مفاهیم و قوانین گرامری در زبان مادری کودکان هم برایشان واضح تر می شوند. آنها از آنچه در یک زبان یاد می گیرند برای تقویت زبان اول استفاده می کنند.

نگرش مثبت به زبان های خارجی را تشویق می کند

اثر داشتن نگرش مثبت به عنوان عامل تعیین کننده در تعیین موفقیت کودکان در یادگیری زبان ثابت شده است. وقتی کودکان در سنین پاینن آموزش زبان را آغاز کنند و بفهمندکه یادگیری زبان می تواند سرگرم کننده باشد، درس های زبان سال های بعد را با شور و اشتیاق بیشتری می پذیرند.

افق های کودکان را گسترش می دهد

یادگیری زبان بیش از صرف یادگیری صحبت کردن و نوشتن در یک زبان دیگر است. یادگیری در مورد آیین و سنت ها و مراسم از کشورهایی که به آن زبان صحبت می کنند، به کودکان کمک می کند تا فرهنگ های دیگر را بشناسند و به آن ها احترام بگذارند تا بتوانند بهتر در جامعه جهانی زندگی کنند.

کاربرد زبان در سفر

مهمترین کارآیی یادگیری یک زبان خارجی هنگامی مشخص می شود که شما فرصتی برای استفاده از آن دارید.این که بتوانید به راحتی در کشوری دیگر به مغازه ها بروید خرید کنید و با مردمشان ارتباط برقرار کنید بسیار رضایت بخش است.

اما، همیشه هم لازم نیست که به خارج از کشور سفر کنید تا تجربیات واقعی در برقراری ارتباط با یک زبان خارجی داشته باشید. ممکن است با توریستی در کشور خود صحبت کنید یا یک pen friend در شبکه های مجازی داشته باشید.

کمک به آینده شغلی کودکان

ممکن است مدرسه ابتدایی برای انتخاب شغل آینده کودکان کمی زود به نظر برسد. با این حال، چون دنیا به سمت جهانی شدن پیش می رود، کسب و کار و سازمان های عمومی بیشتر به افرادی نیاز دارند که می توانندبا افرادی که به زبان های دیگر صحبت می کنند ، ارتباط داشته باشند و از فرهنگ های مختلف آگاه باشند و این باعث می شود کودکانی که زودتر آموزش زبان را شروع کرده اند شانس های بهتری برای مشاغل اینده داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *