منابع آموزش زبان انگلیسی در دبستان پیشرو از منابع مورد تایید دانشگاه آکسفورد هستند که کاملا با اهداف گفته شده مطابق بوده و به یادگیری زبان آموزان در کوتاه ترین زمان ممکن کمک می کنند.

کتاب های Pockets

این کتاب مشهور در سه سطح ارائه شده و برای کودکان سن سه تا پنج سال تالیف و نگاشته شده است که مطالعه و استفاده از آن بسیار آسان است. این مجموعه روش تدریس پنج مرحله ای دارد که یادگیری زبان و تقویت مهارت ها را به همراه دارد. این مجموعه کتاب ها توسط «ماریو هررا (Mario Herrera) و باربارا هوجل (Barbara Hojel) تالیف شده است. «ماریو هررا» ۲۵ است که مدرس زبان انگلیسی است و به زبان آموزان از مقطع ابتدایی یا بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه زبان انگلیسی تدریس کرده است. او سال ها روی روش هایی تحقیق کرده است تا بتواند به زبان آموزان خارجی و کسانی که زبان مادری آن ها انگلیسی نیست بهتر و موثرتر تدریس کند. «باربارا هوجل» فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد آموزش از دانشگاه «جان هاپکینز» (John Hapkins University) است و سابقه ۳۴ ساله در تدریس زبان به زبان آموزان کودک و تربیت مدرس دارد.

مجموعه کتاب های pockets

برنامه درسی بر پایه ارزش ها

صفحه ارزش ها (Value Pages)ارزش های آموزشی و رفتاری زبان آموزان مقطع پیش دبستانی مناسب با سن آن ها طراحی شده است که از طریق فعالیت های جذاب به آن ها آموزش داده می شود.

پروژه های عملی و سرگرم کننده

صفحه پروژه ها ، کودکان را تشویق می کند همزمان با یادگیری و تثبیت زبان انگلیسی از آن استفاده کنند و محصولاتی بسازند که به موضوع درس مربوط است.

کتاب کار خواندن و نوشتن

این قسمت برای کتاب آموزشی Pockets سطح ۳ طراحی شده است و می تواند برای فعالیت های بیشتر در کلاس درس یا خانه و به منظور تقویت مهارت های خواندن و نوشتن استفاده شود.

CD-ROM مخصوص زبان آموز

در ویرایش دوم مجموعه کتاب های Pockets سطح ۲ و سطح ۳، هر CD-ROM تمرین های اینتراکتیو و سرگرم کننده دارند که زبان آموزان می توانند داخل یا خارج از کلاس درس به تمرین ها و فعالیت های اضافه بپردازند.

کتاب های Jolly Phonics

سیستم آموزشی Jolly Phonics برای کودکان شش سال تمام در نظر گرفته شده است. این سیستم طی تحقیقات گسترده از سال ۱۹۷۵ در انگستان طراحی و به منظور تقویت مهارت¬های خواندن و نوشتن کودکانی که زبان اصلی آنها انگلیسی است به کار گرفته شده است و در ایران نیز با ایجاد تغیراتی به منظور انطباق با فرهنگ و امکانات آموزشی کشور، از سال ۱۳۷۵ در مراکز مختلف آموزش داده می¬شود. سیستم مذکور در حال حاضر به عنوان یکی از کامل¬ترین و بهترین روش آموزشی برای این رده¬ی سنی درنظر گرفته شده است. در این روش که بر روی چهار مهارت اصلی خواندن، نوشتن، گفتن و شنیدن برنامه ریزی شده¬است از همان آغاز گام به گام کودک را به سوی ارتقاء در استقلال آموزش زبان هدایت می¬کند. در این سیستم مطالب آموزشی بر حسب برنامه ریزی کاملا” هوشمندانه، گام به گام طراحی و تدوین شده است، به گونه ای که فراگیران با تکرار و تمرینات متداول و متداوم (قید شده در سیلابس¬های آموزشی) قادر خواهند بود به یادگیری ماندگار در زبان انگلیسی دسترسی بیابند.

 

سری کتاب های jolly phonics

در این دوره ی آموزشی فرآیند زیر طی می گردد:

 1. آموزش اصوات (آواها) و شناخت آن
 2. آموزش نوشتاری انگلیسی
 3. شناخت صدا در کلمات (خواندن کلمات)
 4. آموزش صداها و یادگیری نام آنها به منظور یادگیری بهتر در نوشتن
 5. آموزش لغات با قاعده و بی قاعده

آموزش این حروف به صورت خواندن و نوشتن در کنار مهارت های گفتاری و شنیداری با استفاده از ابزارهایی مانند: کتاب های آموزشی Jolly phonics، پوسترهای آموزشی، کارت های مصور، کارت های آموزشی مخصوص خواندن، دی وی دی های آموزشی و کتاب شعر Super song به همراه CD در هر ترم ارئه می شود. پس از طی این دوره، دانش آموزان به راحتی قادر به خواندن و نوشتن حروف و کلمات و جملات خواهند بود.

طی این فرآیند در هر ترم شش الی هفت صدا به زبان آموزان آموزش داده می شود که مطابق با جزوات آموزشی که در اختیار والدین گرامی قرار می گیرد، فعالیت های فوق الذکر گام به گام محقق خواهد شد.

کتاب های Family and Friends

پس از اتمام مراحل هفتگانه ی سیستم آموزشی Jolly phonics و با توجه به تسلط کامل زبان آموزان عزیز در کسب مهارت های نوشتاری و آوایی به طور کامل Blending، شنیداری و گفتاری شامل Daily Conversation، song و story، مجموعه کتاب های آموزشی Family & Friends دپارتمان زبان مجتمع آموزشی نوید صالحین را در امر آموزش زبان انگلیسی همراهی می نماید.

سری کتاب های family and friends

Family & Friends مجموعه ای شش جلدی برای کودکان و نوجوانان دوره ی هفت تا پانزده سال می باشد. این مجموعه بر توانایی در مهارت های چهارگانه تاکید دارد، این مهارت ها شامل مهارت های شنیداری، گفتاری، خوانداری و نوشتاری به شکل طبیعی است. این مجموعه با برنامه ایی منسجم سعی در ارائه ی مهارت های ارتباطی، زبانی، تلفظ و آموزش های فرهنگی دارد. علاوه بر این بسته ی شگفت انگیز، منابع جانبی دیجیتال این مجموعه شرایط تدریس و انواع یادگیری در فراگیران را پشتیبانی کرده و مدرسین و والدین محترم را در امر آموزش یاری می نماید.

 • دلایل استفاده از کتاب های Family and Friends
 • افزایش سطح چهار مهارت اصلی با استفاده از موضوعات کاملا” متنوع و به روز،
 • وجود بسته­ای شامل منابع چاپی و دیجیتالی برای تمرین بیشتر زبان آموزان،
 • ایجاد فضای واقعی و کاملا” انگلیسی در کلاس با استفاده از نرم افزار تعاملی کمک آموزشی (multi-Rom)،
 • آموزش ارزش ها، مهارت های اجتماعی و عاطفی،
 • آشنایی با کلیشه­های رایج و کاربردی که هرکس می­بایست آنها را بداند.

درکتاب­های Family and Friends، مهارت های گفتاری، شنیداری، نوشتاری وخوانداری زبان آموزان به این صورت تقویت  می­شود:

 • تقویت مهارت گفتاری (speaking) در قالب قرارگرفتن زبان آموزان در قالب شخصیت­های کتاب و ایفای نقش،
 • تقویت مهارت شنیداری (listening) با استفاده از CD و  DVDهای کمک آموزشی،
 • تقویت مهارت نوشتاری (writing)

Writing for writing and writing for learning

 • تقویت مهارت خواندن و درک مطلب مطابق با اصول و تکنیک­های استاندارد آموزشی زبان انگلیسی
 • افزایش دامنه­ی لغات زبان آموزان با استفاده از تصاویر به منظور افزایش مهارت مکالمه
 • آموزش ساختارهای دستوری در قالبی روان و قابل فهم که همراه با مکمل­ها و ابزارهای کمک آموزشی ذیل صورت می­گیرد:
 • Reading and Writing
 • Family & Friends – Readers
 • Grammar Friends
 • Family & Friends – iTools
 • Family & Friends – Picture Cards
 • Family & Friends Photocopy Master book
 • Family & Friends Testing and Evaluation