کیف در مدرسه

کیف در مدرسه

( انجام تمامی امور آموزشی اعم از خواندن و نوشتن ، حل تمرین در مدرسه )
در این طرح دانش آموزان کاملاً مستقل و بدون وابستگی تحصیلی به پدر یا مادر و یا معلم خصوصی،زیر نظر متخصص تربیت شده به شکلی که دانش آموزان در این طرح آموزشی وقتی داخل مدرسه یا کلاس هستند می دانند که تنها محل یادگیری مدرسه می باشد و هیچ منبع یادگیری دیگری(از جمله در منزل) وجود ندارد ،لذا باعث تقویت بیشترتمرکز و توجه در دانش آموز می شود . از طرف دیگردر این شیوه آموزش یکی از موضوعات اصلی که باید در نظر داشت مشارکت دانش آموز در تمامی امور تحصیلی است و معلم نقش راهنمای کلاس را دارد .

فواید کیف در مدرسه

این طرح با توجه به اینکه تمامی امورآموزشی( درس خواندن و تکلیف نوشتن داخل مدرسه می باشد،باعث می گردد که دانش آموزان از جهت توجه و تمرکز رشد یافته چون تمامی حواس و تمرکز خود را می دانند که باید در کلاس و مدرسه داشته باشند ، از طرفی چون هر کاری تحت نظر معلم و در یک زمان مشخص باید انجام بشود دانش آموزان سرعت و دقت در مطالعه ونوشتن را می یابند و سعی نهایی را در انجام آن می نمایند.
در این شیوه به دلیل مشارکت کردن دانش آموزان در روند تدریس و ایجاد پرسش و پاسخ بین تمامی دانش آموزان باعث می گردد دانش آموز متفکر رشد یافته و تجزیه و تحلیل کردن ، طرح مسئله را به خوبی یاد بگیرند که این خود باعث می شود دانش آموز احساس توان مندی نموده و دارای اعتماد به نفس روز افزون شوند و همین طور حس ابتکار و خلاقیت در دانش آموزان بسیار برانگیخته می گردد .
اضطراب و استرس دانش آموزان بسیار کاهش می یابد و آرامش درونی را همواره به همراه دارند و چون می دانند که تمامی کارهای خود را در مدرسه به نحو احسن انجام داده اند و وقتی به منزل باز می گردند تکلیف برای نوشتن و درس خواندن ندارند و مورد دیگر این است که والدین ، دانش آموز وارد تنش به هیچ عنوان نمی شوند و می توانند به فرزند خود مهر و محبت کنند و روابط سالم و خوبی با فرزند برقرار نمایند و لازم نیست برای درس و تکلیف با فرزندشان مجادله کنند و ناراحت و نگرانی از کم کاری فرزندشان داشته باشند .

موجب ارتقای دقت ، سرعت عمل و تمرکز آنان در کلاس می شود و با توجه به کم ارزش بودن تکلیف درسی انجام شده در منزل ، جهت بالا بردن سطح توان و اطلاعات عمومی ، برنامه تحقیق و پژوهش به صورت جدی و فراگیر در این مدرسه انجام می پذیرد که با این شیوه ، حس ابتکار و خلاقیت در دانش آموزان برانگیخته می شود .
با اجرای ( طرح کیف در مدرسه ) فرزندان فرصت بیشتری برای انجام امور شخصی و مسئولیت پذیر شدن در خانه را می یابند و کودکی خویش را به خوبی سپری می کنند.