بررسی بهترین مدارس تهران

یکی از بزرگ ترین آسیب هایی که کشورهای جهان سوم ناخواسته به خود وارد می کنند، بهره وری از سیستم آموزشی فرسوده و تاریخ مصرف گذشته است.

کودکان ذهنی باز دارند و در خیال پردازی معرکه اند و اگر ابزار و دانش کافی در اختیارشان قرار بگیرد، می توانند دنیا را خیره کنند.

پژوهش و نوآوری در بهترین مدارس تهران

یکی از بزرگ ترین ویژگی هایی که مدرسه پیشرو را در بهترین مدارس تهران قرار میده، اهمیت و توجه ویژه این مدرسه به استعداد پژوهشی دانش آموزان هست. دانش آموزان در بسیاری از مدارس فقط برای درس خوندن و تست زدن آموزش می­ بینند و به همین دلیل قدرت استفاده از افکار و ایده ­های سازنده از اون ­­­ها گرفته میشود.

اهداف مدارس ممتاز

در واقع با استفاده از این روشی که تو بیشتر مدارس رایج می باشد، روی محفوظات دانش آموزان بیشتر کار شده و قدرت خلاقیت، تفکر و نوآوری دانش آموزان به تدریج کاهش پیدا خواهد کرد. درصورتی که تحقیق، پژوهش و نوآوری آزمایشگاهی و عملی و فعالیت های هنری به آنها فرصت رشد و شکوفایی ایده­ های جدید را و باعث ایجاد بروز قدرت خلاقیت دانش آموزان میشود.

به کارگیری قدرت خلاقیت باعث افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان شده و به آنها کمک می کند تا در موقعیت ­­های مختلف زندگی طراحی های نوینی ابداع کنند و در جهت مقابله و رفع مشکلات تلاش نمایند؛ نه اینکه از موقعیت به وجود آمده فرار کنند.

نقش پیشرو در هر چه بهتر شدن روحیه دانش آموزان در انجام کار گروهی

علاوه بر این از آنجایی که کارهای پژوهشی در دبستان پیشرو بیشتر به صورت تیمی و گروهی انجام میشود این امر سبب افزایش روحیه کار تیمی، مسئولیت پذیری، نظم و قدرت صبر و تحمل دانش ­آموزان میشود، زیرا افرادی که در یک گروه قرار می ­گیرند ممکن است از لحاظ سطح علمی و کاری یکسان نباشند و این دقیقا شبیه جامعه ­ای هست که در آن زندگی می­ کنیم و همه ما در یک سطح نیستیم.

انجام کار تیمی و پژوهش هم به همین شکل میباشد و ممکن است اعضای یک گروه رابطه خیلی دوستانه ای با همدیگر نداشته نباشند، ولی یاد می ­گیرند که چگونه برای رسیدن به هدفشان کنار هم بمونند و با هم تعامل داشته باشند.

پارک علم، هنر و خلاقیت

باعث افتخار است که دبستان پیشرو برای اولین بار در ایران با احداث پارک علم،هنر و خلاقیت در فضایی حدود ۴۰۰متر مربع در راستای پرورش چنین دانش اموزانی همواره ساعی و پیشرو بوده است.

پارک علم و خلاقیت در مدرسه

پرورش خلاقیت

یکی دیگر از ویژگی های بهترین مدارس باید پرورش قدرت تفکر و خلاقیت دانش آموزان باشد. از آنجایی که درحال حاضر بیشتر توجه خانواده ها، دانش آموزان، مدیران و معلمان به نمرات دانش آموزان معطوف شده اکثر مدارس سعی می کنند سیستمی طراحی نمایند که در آن دانش آموزان بیشتر درس بخوانند و نمرات بالاتری کسب نمایند.

بدون توجه و تفکر درباره اینکه هر دانش آموز چه استعدادهای خاصی دارد که اگر فضای مناسبی در اختیار داشته باشد تا خلاقیت و استعدادش را بروز بدهد، می تواند آینده خیلی موفق تری داشته باشد.

درس خواندن یکی از چندین اهداف مدارس برتر می باشد

بنابراین خیلی مهم است که یک مدرسه علاوه بر اینکه به درس خاندن بچه ها اهمیت دهد، به استعدادیابی و پرورش خلاقیت های دانش آموزانش هم توجه داشته باشد و فرصت های خوبی را در اختیار دانش آموزان قرار بده تا از قدرت خلاقیت و نوآوری خود استفاده کنند.

در راستای عملی کردن این مهم دبستان پیشرو با اختصاص دادن چند زنگ آموزشی در هفته به فعالیت های کشاورزی، هنری، علمی، پژوهشی و … در پارک علمی و هنری دبستان و همچنین برگذاری زنگ های تفریح در این محیط برای دانش اموزان علاقه مند به این مهم به شیوه ای کاربردی جامه ی عمل پوشانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *