با توجه به پیشرفت علم و نیاز روز افزون به علم کامپیوتر در انجام بیشتر کارهای روزمره، دبستان پیشرو از سال ۱۳۸۴ با توجه به شناخت نیازهای آینده دانش آموزان و با علم به اینکه این گروه در بهترین سن برای یادگیری هستند. آموزش کوکان الکترونیک e-kids را در دبستان با تجهیز بروز ترین وسایل آموزشی آغاز کرد.

دانش آموزان عزیزی که در دبستان پیشرو تحصیل می کنند. از پیش دبستانی با توجه به گروه سنیشان آموزش کامپیوتر را آغاز می کنند و در کلاس ششم دوره kids-e کودکان الکترونیک را به صورت اصولی و کاملا کاربردی به اتمام می رسانند.

دوره پیش دبستانی تا ششم دبستان e-kids

پیش دبستانی

دانش آموزان در کلاس پیش دبستانی محیط paint را به طور کامل آموزش می بینند و با مبانی اولیه کامپیوتر آشنا می شوند.

اول دبستان

در کلاس اول همگام با آموزش حروف، تایپ در محیط word pad با تمام علائم نگارشی را فرا می گیرند.

مقطع دوم و سوم دبستان

در کلاس دوم و سوم word مقدماتی و پیشرفته را یاد گرفته و به تولید محتوای آموزشی مطابق با مباحث درسی شان می پردازند.

چهارم دبستان

در کلاس چهارم به آموزش محیط windows و اینترنت می پردازند و یاد می گیرند مطالب مورد نیاز خود را می توانند از اینترنت استخراج کرده و ویرایش کرده در نرم افزارهای تولید محتوا مورد استفاده قرار بدهند. بچه ها برای تبادل اطلاعات آموزشی خود همگی دارای Gmail اختصاصی هستند.

مقطع پنجم و ششم دبستان

در کلاس پنجم با محیط جذاب power point شروع به کار می کنند و محتواهای آموزشی فوق العاده ای در خور گروه سنی خود و صد البته بالاتر را تولید می کنند.

در کلاس ششم به فراگیری محیط محاسباتی excel می پردازند.

آموزش در دوران کرونا

دبستان پیشرو در دوران کرونا با توجه به نیاز دانش آموزان عزیز، تدوین فیلم و عکس را در موبایل به آنها آموخت تا برای ارسال فیلم از پروژه ها و محتواهای خود به بهترین نحو ممکن اقدام کرده و به معلمین و مدرسه ارسال کنند.

لازم به ذکر است محتواهای آموزشی این عزیزان همه ساله از بهترین محتواهای آموزشی در مسابقات در سطوح مختلف می باشد.

امروزه داریم دانشجویانی که برای انجام کارهای تحقیق و درسی ساده خود مجبور به پرداخت هزینه های زیادی هستند. با تحقیق و بررسی های مدرسه در سال های متوالی، دانش آموزانی که از دبستان پیشرو به پایه های بالاتر می روند. نیازهای خود در زمینه کامپیوتر را تا دبیرستان بدون نیاز به آموزش مجدد کاملا برطرف می کنند و همواره از هم سن های خود دارای علم کامپیوتری بالاتری هستند.

علم کامپیوتر، علم روز دنیاست. فرزاندان ما باید با این علم از کودکی آشنا بشوند آنها باید بدانند کامپیوتر صرفا یک وسیله برای بازی نیست.

بهترین سن برای یادگیری از کودکی است و بهترین محیط برای آموزش مدارس برتر.