در جامعه امروز بزرگسالان و کودکان هر دو نیاز دارند که مهارت های پایه ای کامپیوتر و هر چه زودتر اصول اولیه را یاد بگیرند و به همان سرعت هم مفاهیم پیشرفته را فرا خواهند گرفت.

آموزش اصول کامپیوتر به کودکان آنها را کمک خواهد کرد که مهارت های مورد نیاز آیندشان در زمینه کامپیوتررا  بهتر یاد بگیرند.

هدف

ذهن آماده کودکان در سنین ۵ تا ۱۲ سال و استعداد جستجو برای کسب اطلاعات در ضمیر فعال و پویای آنها باعث ایجاد پتانسیل بالا برای یادگیری آنها را فراهم آورده است و برای بُروز و  شکوفایی استعداد ها، خود نیاز به همراهی ما دارند که با ایجاد بستر مناسب در جهت آماده سازی آینده درخشان آنها کوشا باشیم.

آموزش ICDLکودکان یاEKIDS (مهارت ها ی هفت گانه آموزش کودکان طبق استاندارد بنیاد بین المللی ICDL و سازمان فنی و حرفه ای کل کشور) یک راه حل جامع برای نهادینه کردن آموزش الکترونیکی و تحقق دولت الکترونیکی در نسل آینده ساز کشور است.

که این مهم در طول ۱۴سال گذشته به درستی در این دبستان اجرایی شده و هر سال مطابق با استانداردها به روز رسانی شده است.

درباره ما

دبستان هوشمند پیشرواز  سال  ۱۳۸۳تا کنون با یک برنامه مدون و منظم آموزشی از پیش دبستانی تا ششم در ساعات  حضور دانش آموزان در مدرسه به صورت هدفمند فعالیت خود را در این زمینه آغازو در سال ۱۳۸۶ با دریافت مدرک آموزشگاه کامپیوتر “شبکه برتر”از سازمان فنی و حرفه ای کل کشور دانش آموزان و معلمان  عزیز را برای رسیدن به فناوری های نوین طبق استانداردهای بین المللی هدایت می کند.

 

 

افتخارات

کسب رتبه  مدرسه هوشمند برتر از اداره کل آموزش و پرورش

 

دریافت چندین  لوح تقدیر معلم در سال های مختلف در راستای   نوع و روش  آموزش نوین از اداره آموزش و پرورش

 

در راستای رسیدن به هدف بزرگ دانش آموز هوشمند افتخار آفرینان این مدرسه در سال های تحصیلی  ۹۴-۹۵      ۹۵-۹۶     در مسابقات تولید  محتوای آموزشی  در سطح منطقه و استان  رتبه  و مقام برتر دریافت نمودند.

 

خلاصه برنامه ی آموزشی

 

پیش دبستان:مبانی اولیه کامپیوتر ،آموزش برنامه paint

پایه اول:مبانی کامپیوتر سطح ۲،آموزش تایپ در محیطword pad (همراه با آموزش حروف)

 

پایه دوم:آموزش wordمقدماتی ،آموزش ساخت پروژه و تولید محتوای آموزشی در محیط word

 

پایه سوم:مبانی کامپیوتر سطح ۳،آموزش wordپیشرفته،آموزش ساخت و ارائه محتواهای آموزشی در کلاس های درسی در محیطword

 

پایه چهارم:آموزش windows،آموزش Internet،ساختGmail،ساخت و ارسال محتواهای آموزشی

 

پایه پنجم:آموزش power point،آموزش ساخت محتوای آموزشی در این محیط ،تولید و ارائه محتواهای درسی و آموزشی در محیطPower point

 

پایه ششم: آموزش Story line ،آموزش Excel،آموزش ساخت وارائه محتوای آموزشی،تولید و ارائه محتوای درسی و آموزشی در محیط Story line